Meta në Gjermani, Steimeier: Vëmendje të veçantë ndaj Shqipërisë

0
 

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka nisur sot një vizitë zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë, i ftuar nga homologu i tij Frank-Walter Steimeier.

Zyra e shtypit të Presidentit njoftoi se gjatë takimit Meta- Steimeier janë evidentuar marrëdhëniet mes dy vendvee si dhe i kanë vlerësuar si të shkëlqyera.

Presidenti gjerman mësohet se është shprehur se këtë fakt e tregon edhe vizita e Presidentit Meta.

Presidenti gjerman ka premtuar vëmendje të vecantë ndaj Shqipërisë dhe ka vlerësuar rolin e vendit tonë në Ballkan.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here