Mungon përkthyesi/ Ministrja e Kosovës detyrohet të flas anglisht në Shkup

0

Ministrja e Arsimit në Kosovë, Arbërie Nagavci sot po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, përcjell Alsat.

Pas takimit me ministren e Arsimit dhe Shkencës në vendin tonë, Milla Carovska, ministrja kosovare u paraqit në konferencë të përbashkët për media, mirëpo autoritetet vendase nuk siguruan përkthim adekuat nga gjuha shqipe në atë maqedonase dhe si rrjedhojë, Nagavci u detyrua të jep deklaratë në gjuhën angleze.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here