Ndërpritet seanca, deputetët e PD drejt memorialit të Azem Hajdarit

0

download

Pas ndërprerjes së seancës plenare nga kryetari i ri i Kuvendit, për të rifilluar gjysmë orë më vonë, deputetet e Partisë Demokratike do të përkujtojnë sot ish-liderin Azem Hajdari.

Mësohet se demokratët i janë drejtuar memorialit të Hajdarit, ku do të vendosin dhe tufa me lule në shenjë mirënjohje dhe solidariteti ndaj kontributit të figurës së tij.

Sot shënon 19 vjetori i vdekjes së Azem Hajdarit, i cili u vra më 12 shtator të 98-ës.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here