Nuk e dinit, Kader e serialit “Lule të vetmuara” është vajza e aktores së njohur turke

0
4

Seriali turk “Lule të vetmuara” ka patur shumë shikueshmëri që në episodet e para dhe publikut i ka pëlqyer shumë historia e këtij seriali. Një nga personazhet kryesor të “Luleve të vetmuara” është Kaderi. Ajo luan rolin e një vajze e cila është vazhdimisht në kërkim të prindërve të saj. Kader në jetën reale quhet Çagla Irmak dhe është e bija e një aktoreje shumë të famshme turke. Atë e njihni edhe ju pasi ka luajtur në disa seriale që janë transmetuar në Shqipëri. Nëna e Kaderit në jetën reale quhet Hulya Gulsen Irmak. Ajo ka luajtur rolin e Hafizes në serialin “Mos u dorëzo” që është transmetuar në Vizion plus dhe rolin e Dilberit në serialin “Trumcaku”./revistawho.com

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here