Nuk ia doli dot/ Po garonte në ngrënien e tortave, vdes gruaja në Australi

0
7

Një grua 60-vjeçare në Australi ka humbur jetën gjatë një gare për ngrënien e tortave.

Sipas lajmeve në mediat lokale, në qytetin Hervey Bay të shtetit verilindor Queensland, në një hotel u organizua garë për ngrënien e tortës së quajtur “lamington” me çokollatë dhe kokos në kuadër të aktiviteteve të “Ditës së Australisë”.

Një nga garuesit, grua 60-vjeçare u përkeqësua përderisa hante tortën.

Gruaja e cila u dërgua në një spital me autoambulancë nuk u arrit të shpëtohet.

Ndërkohë në deklaratën e bërë nga administrata e hotelit nëpërmjet rrjeteve sociale, u shprehën ngushëllimet familjes dhe shokëve të gruas që humbi jetën./AA

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here