Nuk ka gjeneratë që nuk e ka kënduar këtë këngë, vdes këngëtarja e hitit më të dëgjuar ndër vite nga një sëmundje e rëndë

0
5

Është ndarë nga jeta në moshën 61 vjeçare Marie Fredrikson, një prej solisteve të grupit Roxette. Prej 17 vjetësh këngëtarja luftonte me një tumor në tru.

Në 2002 ajo tronditi fansat e saj me njoftimin se kishte një kancer në tru dhe se mjekët i kishin dhënë vetëm një vit jetë.

Në fakt Marie u kthye në skenë dhe vazhdoi të këndonte, aq sa në 2018 ajo publikoi albumin e saj të fundit./bw

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here