Nusja thyen traditën, martohet me fustan të zi

0

Image result for Designer speaks up on Ivy’s black bridal gown in ‘Wildflower’

Jemi mësuar të shohim dasma tradicionale, por edhe moderne duke u mahnitur nga idetë interesante që përcjellin çiftet.

Por një nuse në ditën e saj më të rëndësishme ka veshur një fustan të zi.

Nëse vajzat e ëndërrojnë veten me fustan të bardhë tashmë trendi do të ndryshojë pasi do të përdoren edhe fustanet e zinj.

Val Taguba është projektuesi martesor për fustanin e zi të dasmës së Ivy i cili thotë se kjo ishte një risi befasuese për të gjithë të ftuarit.

Tradita e fustanit të bardhë ka mbetur në botë pasi e bardha simbolizon pastërti, paqe dhe jetën ndryshe nga e zeza e cila simbolizon të keqen megjithëse ky fustan ishte kaq i përsosur saqë nusja dukej e mrekullueshme.

Image result for Designer speaks up on Ivy’s black bridal gown in ‘Wildflower’

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here