34.5 C
Tirana
If you're not happy with the results, please do another search.
Monday, July 4, 2022

NATO Finlanda Suedia - rezultatet e kerkimit

If you're not happy with the results, please do another search

SHBA njeh “shqetësimet legjitime” të Türkiye-s në lidhje me synimet e Finlandës dhe Suedisë...

0
Zyrtarja e lartë amerikane Karen Donfried tha se SHBA njeh shqetësimet legjitime të Türkiye-s (Turqisë) lidhur me synimet e Finlandës dhe Suedisë për anëtarësim...

Shefi i NATO-s vlerëson “punën e rëndësishme” të Türkiye-s për të hapur korridor për...

0
Bruksel Shefi i NATO-s Jens Stoltenberg tha se Türkiye po bën “punë shumë të rëndësishme” për të hapur një korridor eksporti për dërgesat e grurit...

Finlanda shpreson në zgjidhjen e problemeve me Türkiye-n para samitit të NATO-s në Madrid

0
Kryeministrja finlandeze, Sanna Marin, ka deklaruar se ajo beson se problemi në lidhje me kundërshtimin e Türkiye-s ndaj Finlandës dhe Suedisë për anëtarësimin në...

“Humbi gjurmët në Bullgari dhe piloti u zhduk”, avioni misterioz alarmon NATO-n, shmangu radarët...

0
NATO është vendosur në alarm, pasi është mësuar se një avion i përmasave të vogla ka kaluar në hapësirën ajrore të gjashtë vende të...

NATO: I marrim seriozisht shqetësimet e Turqisë

0
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se Turqia është një aleate jetike që luan rol kyç në shumë aspekte dhe se për...

Erdogan: NATO-ja është një organizatë sigurie, jo një organizatë që i bën iso terrorizmit

0
Kreu i shtetit turk mbajti një konferencë të përbashkët shtypi me Presidentin e Venezuelës, Nicolas Maduro, pas takimeve kokë më kokë, mes delegacioneve dhe...

Erdogan: NATO-ja është një organizatë sigurie, jo një organizatë që i bën iso terrorizmit

0
Kreu i shtetit turk mbajti një konferencë të përbashkët shtypi me Presidentin e Venezuelës, Nicolas Maduro, pas takimeve kokë më kokë, mes delegacioneve dhe...

Zyrtari amerikan: Anëtarësimi i Finlandës dhe Suedisë në NATO, do ta vështirësonte pozitën e...

0
Anëtarësimi i Finlandës dhe Suedisë në NATO do ta vendoste Rusinë në një pozicion të vështirë ushtarak në Detin Baltik, tha të shtunën gjenerali...

Erdoğan, kreut të NATO-s: Shqetësimet e Ankarasë për sigurinë bazohen në baza “të drejta...

0
Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan zhvilloi një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, të cilit i tha se përderisa Suedia...

Stoltenberg: NATO do të ulet dhe trajtojë shqetësimet e Ankarasë

0
NATO do të trajtojë shqetësimet e Türkiye-s në lidhje me synimin e Suedisë dhe Finlandës për anëtarësim, tha sot shefi i aleancës, Jens Stoltenberg. “Kur...