Pakistan, 18 të vdekur në një aksident rrugor

0
8

ë paku 18 persona kanë humbur jetën, ndërsa mbi 30 të tjerë u lënduan kur një autobus me shpejtësi që transportonte pelegrinë u përmbys në një autostradë në Pakistanin jugperëndimor.

Sipas Radio Pakistanit, aksidenti ndodhi në rrethin Khuzdar të provincës Balochistan të premten në mëngjes

Të plagosurit janë transferuar në një spital qeveritar dhe në një spital ushtarak në rrethin Khuzdar.(AA)

 

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here