Pamje nga operacioni, anija shqiptare “Oriku” shpëton gomonen me 52 emigrantë

0

Oriku (6)

Anija shqiptare ‘Oriku’ që ndodhet me mision në detin Egje ka përfunduar me sukses një tjetër operacion.

Rreth orës 21:45 anija ‘Oriku’ ka zbuluar një gomone me 52 emigrantë sirianë, afganë irakianë dhe palestinez.

Të gjithë personat fatmirësisht u imbarkuan në anijen ‘Frontex’.

Prej vitit të kaluar FA-të i janë bashkuar misionit të Frontex për emigrantët, duke patrulluar në ujërat e detit Egje.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here