Pamjet apokaliptike pas ciklonit “Ianos” në Kefalonia, shihni si dhjetëra makina fundosen mes gurëve e baltës (FOTO+VIDEO)

0
77

Imazhet që tregojnë skena gati apokaliptike vijnë nga Assos, në në ishullin Kefalonia të Greqisë. Një masiv i tërë me gurë dhe baltë ka mbuluar makinat në rrugë si pasojë e vërshimit të përrenjve.

Medicane Ianos Lashes Kefalonia, Greece

The Ionian islands Kefalonia, Ithaca and Zakynthos found themselves in the vortex of the severe weather system “Ianos”, with flooding and power outages in several areas due to the strong winds. Cars were swept away in northern parts of #Kefalonia. Credit: Ioannhs Papaliodis via @Meteoclub. Full story: https://bit.ly/3hLlfBm

Posted by Greek Reporter on Friday, September 18, 2020

Pamjet tronditëse, siç shkruajnë mediat greke vijnë si pasojë e motit të keq, me erëra të forta e shi të rrëmbyeshëm si pasojë e ciklonin “Ianos” që goditi ishujt e detit Jon.

Siç shihet edhe në foto, janë me dhjetëra makinat e groposura poshtë gurëve dhe baltës.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here