Parashikimi i motit për sot, e martë 8 tetor

0
8

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë gjatë paradites do të jetë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta, më të theksuara vranësirat do të jenë në zonat malor. Mesdita dhe orët vijuese sjellin përmirësim gradual, duke bërë që gjat pasdites dhe mbrëmjes territori Shqiptare të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje vetëm në mesdite duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 6°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Verior-Verilindore duke krijuar  dallgëzim 4 ballë.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here