Parashikimi i motit për sot

0
2

Sipas MeteoAlb: Vendi jonë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të kalimtare në zonat malore, POR zona e ulët dhe kryesisht ultësira perëndimore MBETEN me kthjellime. Mesdita dhe pasditja VIJOJNE me kthjellime, ndersa vranësira shfaqen në ekstremin verior duke rrezikuar rrebeshe aft-shkurtër

Temperaturat e ajrit do të rriten në të dy vlerat ditore, duke u luhatur nga  17°C  mëngjesi në zonat malore deri 36°C mesdita në zonat e ulta.

Era do fryjë e lehte me shpejtësi deri 28 km/h, nga drejtimi kryesisht Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim deri në 2 ballë.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here