Parashikimi i motit për sot

0
7

Masat ajrore të paqëndrueshme me origjinë Atlantike vazhdojnë të jenë prezente të cilat po kushtëzojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot të paqëndrueshëm me rreshje shiu.

E martë, 28 janar 2020

Moti do të jetë me alternime vranësirash të pasuara me rreshje shiu jo të vazhdueshme në zonën Veriperëndimore. Në alpe do të ketë rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi deri në 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max:Zonat  malore  3/10°C

Zonat e ulëta  8/14°C

Zonat bregdetare 11/15°C

Kosova për ditën e martë, 28 janar 2020 moti do të jetë me vranësira të dendura dhe rreshje shiu dhe rrehsje bore. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -1°C në mëngjes, ndërsa mesdita  deri në 8°C gradë Celcius

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here