Pas takimit ballë për ballë në Gjenevë, Putin komplimenton Biden: Shumë ndryshe nga Donald Trump, burrë shteti me përvojë

0
Russia's President Vladimir Putin holds a news conference after the U.S.-Russia summit with U.S. President Joe Biden at Villa La Grange in Geneva, Switzerland, June 16, 2021. REUTERS/Denis Balibouse/Pool

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka komplimentuar Joe Biden si burrë shteti me përvojë pas takimit në Gjenevë të Zvicrës.

Putin thotë se Joe Biden është shumë ndryshe nga Trump si dhe paraardhësit e tij Presidentë të SHBA.

Para takimit Putin shpresonte që Biden të mos ishte aq impulsiv sa Trump, por pas Samitit theksoi se është shumë e rrallë që për 2 orë të flasësh me një politikan në detaje.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here