Përditësimi mahnitës i WhatsApp do t’ju ndihmojë të shmangni miqtë e bezdisshëm

0

WhatsApp është duke punuar për një risi që mund t’ju ​​lejojë të bllokoni kontaktet specifike, për të mos ju parë se kur keni qenë aktiv për herë të fundit në aplikacion.

Karakteristika ‘Last Seen’ shkakton probleme për disa njerëz, të cilët mund të duan të futen në WhatsApp dhe të mos ju përgjigjen menjëherë bisedave.

Sidoqoftë, Last Seen mund të përdoret kundër jush nëse një kontakt ka parë që ju keni qenë online, por nuk iu jeni përgjigjur atyre.

Deri tani ju mund ta çaktivizoni WhatsApp -in përmes menusë së cilësime, por kjo bëhet për të gjithë kontaktet tuaja, jo për njerëz të veçantë.

Sipas ekspertëve të WhatsApp WABetainfo, aplikacioni po punon për t’i dhënë njerëzve më shumë kontroll mbi atë që mund të shohin kur ata kanë qenë në internet.

Me sa duket, ju gjithashtu do të jeni në gjendje të kontrolloni se kush mund të shohë foton e profilit tuaj dhe informacionin tuaj në Bio./ CNA.al

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here