Përfshihet nga flakët një banesë dy-katëshe në Gjirokastër, zjarri rrezikon edhe shtëpitë e tjera të zonës

0

Një zjarr ka rënë këtë të shtunë në lagjen Dunavat në Gjirokastër. Nuk dihet ende shkaku u zjarrit, por mësohet se banesa në pronësi të shtetasit E. Xhiku, ka pësuar vetëm dëme materiale.

Forcat zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit, ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here