Petulla me qumësht

0
12

Përbërësit

0.5 l qumësht

400 gr miell

1 luge kripë

1 luge maja

1 vezë

Përgatitja

Qumështit i shtojmë vezët, miellin, kripën dhe majan. Brumin që përftojmë duke përzier të gjithë këta përbërës me lugë të madhe e hedhim në vaj të nxehtë dhe petullat i skuqim në të dy anët. Petullat shërbehen me djath, mjaltë, recel etj..

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here