Policia e Durrësit bie në gjurmët e shpërndarësit të heroinës dhe i vë prangat, telashe edhe për shokun e tij që tentoi…

0
25

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla. Policia e Durrësit arreston në flagrancë 1 shtetas që posedonte dhe shpërndante lëndën narkotike të llojit heroinë dhe shpall në kërkim shokun e tij që tentoi të fshehë drogën.

NJOFTIMI I PLOTË
Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së drogave në doza të vogla dhe kontrolleve të shtuara për rritjen e parametrave të sigurisë, specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Durrës në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, arrestuan në flagrancë shtetasin:

J. I., 39 vjeç, si dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit A. V., 30 vjeç, të dy banues në Durrës.

Arrestimi i tij u bë pasi në afërsi të një lokali në rrugën “Aleksandër Goga” shtetasi J. I., është kapur në flagrancë nga shërbimet e Policisë duke tentuar të heqë lëndën narkotike prej 12 porcionesh e llojit heroinë, në vëndin ku ishte fshehur nga shtetasi A. V.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 12 porcione lëndë narkotike e dyshuar heroinë dhe 1 aparatë celularë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale “Prodhim dhe shitja e narkotikëve” kryer në bashkëpunim.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here