Presidenti i Kosovës takon Trump-in: SHBA-të do na mbështesin

0

 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi takon Presidentin amerikan, Donald Trump dhe bashëshorten e tij.

Lajmin për këtë takim në mes të dy çifteve presidenciale e ka bërë të ditur, Thaçi me anë të një postimi në Facebook.

“Bashkë me Lumen i takuam presidentin Donald Trump dhe zonjën e parë, Melania Trump, të cilët i falënderuam për përkrahjen e vazhdueshme për Kosovën”.

“Presidenti Trump na rikonfirmoj se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë ta mbështesin Kosovën në rrugëtimin euroatlantik”, ka shkruar Thaçi në Facebook. 

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here