Presidenti serb e quan e “ashtuquajtura Kosovë”, Rama: Unë i them Kosovë, pikë!?

0

Gjatë fjalës së tij, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç iu referua Kosovës duke e quajtur e “ashtuquajtura Kosovë”. Për këtë i menjëhershëm ishte reagimi i kreyministri Edi Rama i cili tha unë e quaj Kosovë dhe pikë.

Vuçiç: Dua të kujtoj që ka ndodhur 4 muajt e fundit sipas të dhënave që kam marrë nga shërbimet e mia, 2629 artikuj që janë shtypur në median europiane për Serbinë pas sulmit rus. Artikuj që thonin se Serbia po vë në rrezik gjithë Ballkanin Perëndimor duke vendosur trupa dhe duke rrezikuar Bosnjen dhe të ashtuquajturën Kosovë. A keni parë ndonjë ndjesë të vetme për ato media me të cilat janë ekspozuar popujt e BE-së”.

Rama: Ai e quajti e ashtuquajtura Kosovë unë i them Kosovë, pikë.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here