Presidenti Thaçi: Ka nevojë për një fazë vendimtare në bisedimet me Serbinë (VIDEO)

0

Në ambientet e ceremonisë së nënshkrimit të programit me Korporatën Sfidat e Mijëvjeçarit, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, komentoi lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë, pikërisht për çështjen e kufirit të Kosovës me Malin e Zi.

Ai foli fillimisht për prespektivën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, që pritet të hyjnë në një fazë të re. Thaçi deklaroi se ka nevojë për një fazë vendimtare në bisedimet me Serbinë.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here