Publikohen pamjet, ja si grabiten makinat në Angli në vetëm pak sekonda, autoritetet arrestojnë 3 persona (VIDEO)

0

Policia britanike ka mundur të arrestojnë 3 grabitës, të cilët akuzohen për vjedhjen e pesë makinave.

Siç shihet dhe në videon e publikuar, ku është fiksuar një nga grabitjet e tyre, tre hajdutët, përdorin për të hapur makinat një telekomandë. Ata e hapin mjetin me një të komandë e më pas largohen me shpejtësi.

Mësohet se kosto e pajisjes, vërtitet diku te 22 mijë euro. Hajdutët sipas mediave janë dënuar me disa muaj burgim, ndërsa autoritetet janë duke hetuar origjinën e pajisjes.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here