Quentin Tarantino: Është koha për të përfunduar karrierën në film

0

Regjizori me fame botërore Quentin Tarantino ka folur hapur për planet e tij për t’u larguar nga karriera e tij filmike, shkruan faroutmagazine.co.

Tani, regjisori i ”Pulp Fiction” ka shpjeguar arsyet se pse po largohet nga Hollywood-i pas filmit të tij të radhës, i cili do të shënojë filmin e tij të 10-të artistik.

“Unë e kam bërë këtë profesion për një kohë të gjatë … e kam bërë këtë për 30 vjet. Është koha për të përfunduar shfaqjen. Unë jam një argëtues, dua t’ju lë të dëshironi më shumë. Unë nuk dua të bëhem ky plaku që është jashtë kësaj bote, tashmë ndihem pak si ky plaku që është jashtë kësaj bote kur bëhet fjalë për filmat aktualë që po dalin tani, dhe kjo është pikërisht cfare ndodh’’, deklaroi ai.

Filmi më i fundit i Tarantinos, ‘’Once Upon a Time’’ in Hollywood, ku luajnë aktorët Brad Pitt, Leonardo DiCaprio dhe Margot Robbie dhe tregon historinë e një aktori të suksesshëm televiziv perëndimor dhe të dyfishtë në marifetet e tij, ndërsa përballen me jetën në një Hollywood që ndryshon.

Filmi i tij i fundit me metrazh të gjatë ka qenë objekt i shumë spekulimeve.

I pyetur nga CNN se për çfarë mendonte se do të ishte filmi, ai tha: “Nuk e di fare se çfarë do të jetë. Nuk po nxitoj të bëj filmin tim të fundit. Për momentin as që e di se çfarë është një film, a është diçka që luhet në Netflix? A është diçka që luhet në Amazon dhe njerëzit e shikojnë në divan me gruan ose burrin e tyre? Është një film? Sepse filmi im i fundit u shfaq në 3 000 kinema dhe u shfaq në të gjithë botën për disa muaj”, theksoi ai.

“Edhe pse vitet 80 ishin koha kur ndoshta pashë më shumë filma në jetën time se kurrë më pare, të paktën sa i përket shfaqjes në teatër, mendoj se kinemaja e viteve 80 së bashku me 50 është më e keqja në historinë e Hollivudit”, shtoi ai.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here