Rama e nis mëngjesin e tij me Dibrën: Për ne Dibra nuk është vetëm Rruga e Arbërit (VIDEO)

0
4

Tashmë jemi mësuar që çdo mëngjes, Kryeministri i vendit Edi Rama e nis ditën me një ngjarje me rëndësi për vendin.

Sot ai ka zgjedhur të ndajë me ndjekësit e tij të shumtë një video ku pasqyrohen punimet e rrugës kombëtare të Dibrës.

Kryeministri Rama shkruan se kjo rrugë ka qenë e shkatërruar prej dekadash, ndërsa i është nënshtruar rikonstruktimit.

.

MIRËMËNGJES 😀dhe me kënaqësinë që pas Rrugës së Arbërit, u çel edhe kantieri i rrugës kombëtare Burrel-Klos, e shkatërruar dhe braktisur prej dekadash, ju uroj një ditë të mbarë 👷‍♂️🚧

Posted by Edi Rama on Monday, October 15, 2018

“MIRËMËNGJES ? dhe me këtë tjetër provë të qartë të faktit se për ne Dibra nuk është vetëm Rruga e Arbërit, por edhe kjo rrugë kombëtare e shkatërruar prej dekadash, ju uroj një ditë të mbarë ?♂️?”- thuhet në postimin e Ramës.

Frekuenca.com

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here