Rama me Kovaçevskin nga Brukseli: Të përkushtuar të shtyjmë përpara modernizimin e vendeve

0

Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se qeveria shqiptare dhe ajo e Maqedonisë së Veriut janë më shumë se kurrë të përkushtuara që të shtyjnë përpara modernizimin e vendeve.

Kryeministri Rama publikoi sot nga Brukseli një foto më kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski përpara Samitit Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor.

“Ende po prisni Godonë? Jo, ne jemi mësuar me këtë maskaradë dhe jemi më shumë se kurrë të përkushtuar që të shtyjmë përpara modernizimin e vendeve dhe rajonit tonë me frymë të palëkundur evropiane”, shkroi Rama në rrjetet sociale.

Konferenca e nivelit të lartë me Ballkanin Perëndimor mbahet sot, një ditë para sesionit të Këshillit të BE-së, që pritet të vendosë për integrimin e vendeve të rajonit.

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut presin hapjen e negociatave, gjë e cila kërkon heqjen e vetos nga Bullgaria.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here