Rama mesazh demokratëve: Ne do votojmë Ruçin, kundërshtarët gabojnë rëndë

0

Rama mbledh grupin parlamentar të PS-së dhe konfirmon se Gramoz Ruçi do të jetë në krye të Parlamentit me votat e shumicës së PS-së. Por ka dhe një mesazh për kundërshtarët politikë

 

“Do ia dalim mbanë me këtë grup parlamentar. Në atë sallë rihapim një kapitull të ri të jetës politike. Gramozi nuk është njeriu i duhur për të investuar besimin se është shoky ynë, por është shoky ynë se është njeriu i duhur për të investuar besimin tonë. Nëse se votojnë Gramozin nesër, gabojnë se nuk votojnë 100 herë politikanin me karrierë më të gjatë. Shqiptarët e shpërfillin lojën me topa balte mes poltikanëve. Sidoqoftë ne do ta konfirmojmë me votën e shumicës së 25 qershorit”, shtoi Rama në mesazhin drejtuar demokratëve.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here