Rama publikon pamjet nga Ura e Vashës në Rrugën e Arbrit: Punë e kryer për së mbari

0
12

Kryeministri Edi Rama publikoi sot pamje nga Ura e Vashës në Rrugën e Arbrit.

“Ura e Vashës në Rrugën e Arbrit, punë e kryer për së mbari”, thekson kryeministri Rama duke publikuar pamjet nga ndërtimi i urës.

Rruga e Arbrit do të ketë gjithsej 6 ura, por ajo më e madhja e më e rëndësishmja është Ura e Vashës e cila kalon mbi lumin Mat dhe cilësohet si më e larta në rajon, 152 m.

 

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here