Recetë/ Salcë me domate dhe spec djegës për mëngjes

0

Kahvaltilik Acili Domates Sos Tarifi

Përbërësit:

3 kg domate, 300 gr spec jeshil i ëmbël, 7-8 copë spec jeshil djegës, 3 speca të kuq, 5-6 thelba hudhra, 1 gotë çaji vaj ulliri, 2 lugë kripë guri (e zezë).

Përgatitja:

Lajmë specat. Më pas i grijmë me dorë në pjesë të vogla ose i kalojmë në blendër. Hedhim në blendër specat e kuq dhe hudhrën. Pasi të kemi hequr ata hedhim domatet në blendër. Mbi specat dhe hudhrën hedhim 1-2 lugë gjelle me vaj ulliri dhe i kaurdisim pak. Më pas shtojmë edhe domatet.  Herë pas here e përziejmë që të mos ngjisë salca. Pasi të ketë thithur mirë ujin shtojmë kripën. Më në fund hedhim pjesën tjetër të vajit të ullirit. Nëse i kemi të rinj kapakët e kavanozëve i ziejmë për pak minuta në ujë.Kahvaltilik Aci Sos

 

 

Salcën që tashmë ka përfunduar e hedhim në kavanoza të pastër, kur sapo e kemi hequr nga zjarri. Menjëherë i mbyllim me kapak dhe e kthejmë së prapthi. E lëmë të presë në këtë mënyrë deri sa të ftohet. Më pas e lëmë në një ambient të freskët ku nuk merr rrezet e diellit.

Kahvaltilik Acili Domates Sos Tarifi

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here