Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj merr dozën e parë të vaksinës

0
4

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka marrë sot dozën e parë të koronavirusit .

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar një video nga momenti ku mjeku merr dozën e vaksinës në stadiumin Air Albania. Vaksina të siguron mbrojtje, do presim edhe 21 ditët që të bëjmë dozën e dytë. Por midis këtyre dy vaksinave duhet të vijojmë të ruhemi”, tha Brataj.

Ndërkohë Manastirliu deklaroi se po vijohen intesivisht me vaksinimin e mjekëve dhe inferimerëve në të gjithë vendin dhe ditën e sotme janë planifikuar 500 vaksinime vetëm në Stadiumin ‘Air Albania’

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here