20.5 C
Tirana
Thursday, August 18, 2022

“Sherri Neymar – Cavani”, mediat franceze zbulojnë të vërtetën

0
 
L’Equipe: Neymar dhe Cavani janë përplasur në dhomat e zhveshjes, Silva ka qetësuar situatën

Zënkat në fushë në mes Neymarit dhe Edison Cavanit në derbin ndaj Lyonit vazhdon të jetë kryefjala e mediave evropiane.

L’Equipe ka zbuluar se dyshja pas lojës kanë pasur një diskutim të ashpër edhe në dhomat e zhveshjes.

Për ta ndalur gjithë këtë në mes është futur Thiago Silva dhe fal tij situata u qetësua.

Besohet se në krah të Neymarit janë dal edhe brazilianët tjerë si: Dani Alaves, Marquinhos, Lucas dhe Silva.

Por, Cavani me shumë mundësi do vazhdojë të jetë lojtari që do gjuajë penalltitë pasi ai tash e disa vite vazhdon të jetë një shembull për të gjithë në klubin francez.

Ndeshja u fitua nga PSG me rezultat 2-0, por me autogolat e lojtarëve të Lyont.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here