Shifra alarmuese në Iran, rritet numri i të vdekurve nga koronavirusi

0
6

Agjencitë e lajmeve japin shifra alarmuese përsa i përket të prekurve dhe viktimave nga koronaviurs në Iran.

Sipas agjencive numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e prekjes me koronavirus është 34.

Ndërsa numri i të infektuarve u rrit në 388. Kujtojmë se shumë vende kanë pezulluar fluturimet drejt këtij vendi përfshirë edhe Turqinë. Ndërsa sot thuhet se në Iran është ndaluar falja e ditës së premte.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here