Shijet e Pallatit Osman, si të gatuajmë jahni açuge(VIDEO)

0
6

Në pjesën e sotme të programit ku ndajmë me ju receta të mrekullueshme nga pallati osman do të bëjmë një udhëtim në qytetin Trabzon, i cili është i famshëm për natyrën dhe dashurinë për peshkun açugë. Në një rrafshnaltë të këtij qyteti do të gatuajmë “Jahni açuge”.                

Harxhet që na nevojiten për këtë gatim:

1 kilogram açugë

3 lugë gjelle me vaj ulliri

2 presh mesatarë

2 selino të mesme

1 tufë majdanoz

Pakëz kanellë

Piper i zi

Përpara se Shefi Ekzekutiv dhe Studiuesi i Kulturës së Gatimit, i nderuari Yunus Emre Akkorun të na e shpjegojë në video këtë gatim, dëshirojmë t’iu përcjellim disa pamje nga rrethi Trabzon.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here