Shijet e Pallatit Osman, si të gatuani jahni pule(VIDEO)

0
4

Në pjesën e sotme të programit ku ndajmë me ju receta të mrekullueshme nga pallati osman do të përgatisim qebapin me pulë me kockat e pastruara duke u thyer. Këtë gatim do ta bëjmë si jahnia e pulës që gatuhej në shekullin e 19-të dhe që në periudhën osmane ishte një lloj gatimi testues për ata që dëshironin të hapnin dyqan kuzhinierësh.

Harxhet që na nevojiten për këtë gatim:

1 pulë të tërë

3 qepë

3 lugë gjalpë

4-5 speca djegës

Kripë

Piper i zi

Qimnon

Përpara se Shefi Ekzekutiv dhe Studiuesi i Kulturës së Gatimit, i nderuari Yunus Emre Akkorun të na e shpjegojë në video këtë gatim, dëshirojmë t’iu nxjerrim në një udhëtim në Goynuk.

https://www.facebook.com/trt.shqip/videos/308894253400767/?t=1

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here