Shkon në 981 numri i të prekurve me koronavirus në vend, sot 12 raste të reja. Ja harta e përhapjes

0
1

Ka shkuar në 981 numri i personave të infektuar me koronavirus në vendin tonë, me 12 raste te reja e konkretisht 7 ne Tirane, 2 ne Fier, 2 ne Kruje dhe 1 ne Durres.

Ministria ka njoftiuar sot per nje rritje te numrit te pacienteve te shtruar ne Infektiv dhe te atyre ne terapi intensive.

Te dhenet e reja jane bërë publike sot nga Ministria e Shëndetësisë, në raportin e situatës më të fundit të koronavirusit në vend, pas testimeve të bëra në rastet e dyshuara gjatë 24 orëve.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here