Shpërndanin kokainë me motor, çifti shqiptar arrestohet pas një kontrolli të befasishëm në shtëpi

0
66

Një çift me origjinë shqiptare ka përfunduar në prangat e policisë greke, të akuzuar se trafikonin kokainë në Halkidiki.

Gjatë një kontrolli befasues të shtëpisë së tyre në Nea Kallikratia, ata sekuestruan dy pako kokainë me një peshë totale 91.2 gram dhe një motor me të cilin burri 35-vjeçar dhe gruaja 28-vjeçare lëviznin mallrat e tyre të paligjshme.

Policia gjeti gjithashtu edhe 1.540 euro nga shitjet.

Të dy shqiptarët u dërguan në prokurorinë e Gjykatës së Shkallës së Parë të Selanikut.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here