Shqipëria kualifikohet në finalen e Eurovizionit

0
3

Këngëtarja Jonida Maliqi mbrëmjen e sotme i elektrizoi të gjithë me
performancën e saj në skenën e Eurovision-it në Tel Aviv, Izrael.
Gjithçka ishte magjike dhe realisht mund të themi se Jonida e dogji skenën!
Dukej aq perfekte dhe kënga e saj “Ktheju Tokës” na emocionoi të gjithëve…
Në këtë natë të dytë të Festivalit Evropian të Këngës, sapo janë përzgjedhur 10
vendet që do shkojnë në nalen e madhe të së shtunës, mes tyre edhe Shqipëria.

Lista e vendeve të kualikuara:
Maqedonia e Veriut;
Holanda;
Shqipëria;
Suedia;
Rusia;
Azerbajxhani;
Danimarka;
Norvegjia;
Zvicra;
Malta.
Pas kualikimit, tashmë le të shpresojmë që Shqipëria të marrë toren e
merituar!

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here