Tabela/ Renditja e re nga FIFA, bien Kosova dhe Shqipëria

0
 

Kosova dhe Shqipëria kanë pësuar rënie në renditjen e re nga FIFA. Përfaqësuesja e Kosovës pas dy humbjeve radhazi në kualifikueset e Botërorit mban vendin e 184-të, duke rënë me 4 pozicione në muajin e fundit.

Po ashtu edhe Kombëtarja shqiptare ka humbur 3 pozicione në krahasim me një muaj më parë, duke mbajtur në vendin e 66-të në klasifikimin botëror.

Në krye gjendet Gjermania, e dyta Brazili, pastaj Portugalia e Argjentina, kurse pesëshen e mbyll Blegjika.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here