Thonë se sekreti i bukurisë së përjetshme gjendet në një produkt të vetëm, efekte shokuese që pas një jave nga ky përbërës i thjeshtë

0
1

Njerëzit kanë kërkuar mijëra vjet për të gjetur eliksirin e rinisë që do t’i ndihmojë ata të duken të rinj përgjithmonë dhe askush nuk duket se e ka gjetur ende.

Për më tepër, ekzistojnë produkte të ndryshme në treg, të shpallura për të ngadalësuar plakjen, por asnjëri prej tyre nuk siguron efektet e premtuara.

Megjithatë, japonezët janë shumë afër! Ata kanë një ilaç të fuqishëm dhe efektiv natyror që jep pasoja shokuese pas një jave!

Gratë japoneze konsiderohen të jenë gjithmonë të bukur. Megjithatë, sekreti i bukurisë së tyre të pastër, është zbuluar – orizi japonez!

Ky oriz është i lartë në një substancë të njohur si “squalene” dhe “acid linoleik”, të cilat kanë veti të forta antioksiduese dhe stimulojnë prodhimin e kolagjenit, i cili lufton rrudhat. Skuqeni mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të diellit.

Për më tepër, orizi është i lartë në “gamma oryzanol”, i cili redukton nivelin e kolesterolit dhe mbështet shëndetin e zemrës. Gjithashtu, orizi është i pasur me vitaminë E.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here