Trafik droge e armësh, shkatërrohet banda shqiptaro–italiane në Itali

0
5

Karabinierët në Velletri arrestuan 6 persona, gjatë një operacioni të gjerë antidrogë.

Gjashtë të dyshuarit, shqiptarë dhe italianë, të njohur për krimin në Velletri, Genzano, Lariano, besohet se janë përgjegjës për mbajtjen e drogës me qëllim të trajtimit të drogës, grabitje të rënduar, si dhe posedim i armëve të zjarrit, shkruajnë mediat italiane.

Operacioni u ndërmor, pasi në këtë vend vdiq një 35-vjeçar, që dyshohet se është ekzekutuar për hesape kriminale./bw

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here