Tritol makinës në Vlorë, forcat RENEA çaktivizojnë pakon me lëndë plasëse. Ishte vendosur…

0
26

Një sasi eksplozivi është pikasur në një makinë gjatë natës në Vlorë. Ngjarja ndodhi në mesnatë në lagjen “Hajro Çakërri”. Burime zyrtare nga policia e Vlorës bënë me dije se është marrë informacion se poshtë një automjeti të markës “Benz” në pronësi të shtetasit S. B., që ishte i parkuar ndodhej një pako e vogël e dyshuar me lëndë plasëse.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë, të cilat vendosën perimetrin e sigurisë dhe forcat antieksploziv të Reneas, të cilat pas veprimeve të para bënë çaktivizimin e pakos, e cila kishte brenda saj lëndë plasëse.

Grupi hetimor po vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorit.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here