Turqi/ Bodrumi tronditet nga një tjetër tërmet i fortë

0
4

Një tërmet i fortë ka goditur sot Greqinë, me epiqendër në lindje të ishullit Kos.

Sipas Institutit të Sizmiologjisë në Athinë, tërmeti ishte me magnitudë 5.1 i shkallës Rihter dhe ra në det në një thellësi 10 kilometra. Lëkundjet sizmike tronditën ishullin Kos dhe bregun perëndimor të Turqisë.

Tërmeti që ra në orën 10:42 sipas orës lokale u ndje në të gjithë rajonin. Aktualisht nuk ka raportime për të lënduar dhe dëme materiale.

Kujtojmë se pak javë më parë, ishulli Kos në Greqi dhe Bodrumi në Turqi u goditën nga një tërmet i fortë që shkaktoi dy të vdekur dhe disa të plagosur. 

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here