Ushtria armene sulmon përsëri qytetin e Ganja-s/Të paktën 12 civilë të vdekur

0
12

Prokuroria e Azerbajxhanit njoftoi se është rritur në 12 numri i civilëve që kanë humbur jetën në sulmin me raketa që Armenia kreu ndaj qytetit Ganja të Azerbajxhanit.

Rritet në 12 numri i civilëve të vdekur në sulmin armen ndaj qytetit Ganja të Azerbajxhanit http://v.aa.com.tr/2009402

Rritet në 12 numri i civilëve të vdekur në sulmin armen ndaj qytetit Ganja të Azerbajxhanit http://v.aa.com.tr/2009402

Posted by Anadolu Agency Shqip on Friday, October 16, 2020

Ushtria e Armenisë në orët e natës kreu një sulm raketor ndaj vendbanimeve në Ganja i cili është qyteti i dytë më i madh i Azerbajxhanit njoftoi Prokuroria në deklaratën e saj.

Nga sulmi kanë humbur jetën 12 azerbajxhanas dhe mbi 40 të tjerë janë plagosur pasi një prej raketave të lëshuar në rajonin me civilë goditi një ndërtesë shumëkatëshe.

Në sulmin e Armenisë janë dëmtuar një numër i madh i shtëpive, bizneseve dhe automjeteve.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here