Vdesin 2 pacientët e parë iranianë nga koronavirusi

0
4

Kanë vdekur të dy pacientët e shtruar në Iran, në Qom, pasi kanë rezultuar pozitiv me koronavirusin.

Lajmin e bën me dije zëvendës ministri i shëndetit Qasim Jan Babaei, i cituar nga agjencia Mehr.

Ai ka nënvizuar që të dy pacientët ishin në një moshë të thyer dhe me ‘defiçensa imunitare’. Prisnim-ka nënvizuar Jan Babaei- që virusi të hynte në vendin tonë dhe erdhi. Kemi marrë të gjitha masat për të mbajtur nën kontroll sëmundjen’./bw

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here