VIDEO/ Dhuna “ulet këmbëkryq” në futbollin kolumbian, tifozët “pushtojnë” fushën dhe sulmojnë lojtarët

0

Dhuna ulet këmbëkryq në futboll. Një episod mjaft negativ u vu re mbrëmë në ndeshjen mes Curtuala dhe Deportivo Cali, e vlefshme për Premiera A të Kolumbisë.

Teksa luhej minuta e 80-të dhe vendasit po fitonin 2-0, tifozët mysafir u futën në fushë të revoltuar me skuadrën.Lojtari i 12-të i Deportivo Cali i kishte objektivat e qarta, pasi shikonte trajnerin Mayer Candelo dhe sulmuesin Teofilo Gutierrez si fajtorët kryesorë.Videot po bëjnë xhiron e botës.

 

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here