VIDEO/ Gëzim dhe lot, amerikanët festojnë rrugëve fitoren e Joe Biden, marshime në shumë qytete

0
26

Amerikanët kanë vërshuar rrugëve sot pas lajmit se Joe Biden ka fituar zgjedhjet presidenciale.

Në shumë qytete të SHBA, qytetarët kanë dalë në rrugë për të festuar me banderola, flamuj amerikanë si dhe duke respektuar në disa raste ose jo masat ndaj COVID-19.

Për më tepër është parë se disa amerikanë e kanë përjetuar shumë situatën e zgjedhjeve sa që pas lajmit të sotëm janë parë të përlotur për fitoren e Biden.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here