Video/ Mahnitëse, fiton pikët duke e shtyrë në këmbë motorin e tij

0
Mahnitëse, fiton pikët duke e shtyrë në këmbë motoçikletën e tij (VIDEO) 

Johann Zarco është lavdëruar për guximin e tij në sezonin e tij të parë të MotoGP, por francezi u detyrua që të vrapojë së bashku me motoçikletën e tij në Grand Prix-in e së dielës, pas mungesës së karburantit.

Marc Marquez bëri një fitore senzacionale duke ia mohuar Pramac Ducatit dhe Danilo Petrrucit fitoren, me Zarcon i cili ishte gati të fitonte vendin e shtatë, para se motoçikleta e tij të mbete pa karburant.

27-vjeçari vrapoi drejt vijës së finishit me motoçikletën e tij 160kg Monster Yamaha Tech 3, me komentuesit që zbulonin arsyen e telasheve të tij.

Johann Zarco është lavdëruar për guximin e tij në sezonin e tij të parë të MotoGP, por francezi u detyrua që të vrapojë së bashku me motoçikletën e tij në Grand Prix-in e së dielës, pas mungesës së karburantit.

Përderisa rivalët e tij e kaluan atë, Zarco ia doli që në mënyrë senzacionale ta fitojë vendin e 15’të.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here