VIDEO/Pamje të rënda! Ushtarët rusë vrasin dy civilë në Kiev

0

UKRAINË- Pamje të rënda shfaqen në një video të publikuar nga CNN, teksa tregojnë se ushtarët rusë qëllojnë dy civlë të paarmatosur në Kiev. Sipas CNN, të dy civilët vdiqën pas të shtënave që bien ndesh me të ashtuquajturat rregulla të luftës që ndalojnë shënjestrimin e civilëve. Pastaj të paktën dy nga ushtarët vijnë prapa burrave dhe hapin zjarr. Të dy civilët ranë në tokë.

Njëri ishte pronari i pikës së shitjes së automjeteve që u grabit dhe tjetri Leonid Oleksiyovych Plyats, një 68 vjeçar që punonte si roje në këtë biznes.

Vajza e tij, Julia, nuk mund të durojë të shikojë videon e ditës së vdekjes së babait të saj, por ajo po e ruan që një ditë t’u tregojë fëmijëve të saj, që të mos harrojnë sa të egër ishin pushtuesit.

“Ata janë xhelatët. Është e tmerrshme sepse babai im ishte një civil, ai ishte 68 vjeç, një njeri paqësor i paarmatosur,” tha Julia.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here