VIDEO/ Shijet e Pallatit Osman, kjo është pjata që nuk duhet lënë kurrësesi pa provuar

0
1

Në pjesën e parë të programit me 16 episode, ku do të ndajmë me ju recetat e mrekullueshme nga kuzhinat e pallateve osmane, do të gatuajmë pjatën e “Mishit me të ëmbël”, që është një gatim i famshëm i Manisës.

Harxhet që na nevojiten për këtë gatim.

1 kilogram mish qengji (pjesa e qafës)

2 qepë mesatare

200 gramë gjalpë

100 gramë pekmez rrushi

Kripë

Piper i zi

Kanellë

piper xhamajkan (piementa)

Mënyrën e gatimit do të na e shpjegojë Shefi Ekzekutiv dhe Studiuesi i Kulturës së Gatimit, i nderuari Yunus Emre Akkorun.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here