Ylli italian rrezikon të humbasë Kampionatin EURO 2020, ç’po ndodh me futbollistin e njohur?

0
3

Nikolo Zaniolo është i detyruar t’i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale.

Lojtari u largua nga stadiumi për të kryer vizitat mjekësore, rezultatet e të cilave nuk janë aspak pozitive.

Zaniolo ka këputur ligamentin e kryqëzuar të gjurit të djathtë dhe pritet të mungojë një periudhë kohore nga 4 deri në 6 muaj.

Në këtë mënyrë talenti italian do të humbë Kampionatin Europian 2020 pasi edhe faza e rikuperimit kërkon kohën e mjaftueshme./syri

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here